Kendinizi Unutmak İçin

Kendinizi tanımayın! Hayır, en ufak bir çaba bile sarf etmeyin! Hayal kurmayın! Başkaları için yaşayın! Aferin ha şöyle! Biraz fedai olun! Oo en güzelleri: kontrolsüzce aşık olun, başkalarının laflarıyla sürdürün ömrünüzü, kendinizi kandırın: “Hem böylesi daha güzel! Bunu yapmayıp da ne yapacaktım ki sanki!” Doğru yoldasınız!

Uyandınız… Telefonunuzu açın, bakın kimler aramış. Biraz oyun oynayın telefonda hadi hadi, tamam biraz da facebook, twitter, 9gagvari yerlere bakalım… belki azıcık magazin ya da spor haberleri… “Memleketin çivisi çıkmış!” Gözleriniz hafif uyuştu mu? Çok güzel gidiyoruz. Bir dakika, bir dakika! Çocuğunuz mu var? O zaman çok daha güzel, uyandırın, kahvaltısını yaptırın, okula götürün. Her şey çocuklar için öyle değil mi?

Hadi iş vakti! İşinize gidin, işlerinizi güzelce halletmeye çalışın. Hayat işte, böyle insanı savuruyor. Sebat etmek bir erdemdir. Ee Yani! Herkes küçükken olmak istediği şey olsaydı, Türkiye’den yüzlerce astronot ve prenses çıkardı!

İşsiz misiniz? Dizi izleyin o zaman, en güzeli! Uyuyun, biraz dinlenin, zaten son zamanlarda kendinizi çok yorgun hissediyorsunuz. Biraz bir şeyler atıştırın, ama televizyonun karşısında lütfen…

Ev arkadaşınız, kocanız, karınız ya da anne, babanız ve kardeşinizle mi yaşıyorsunuz? E çok iyi! Tamamen onlarla ilgilenin. Onların sıkıntılarıyla harmanlayın benliğinizi! Ah ne olacak bu kızın hali? Bu annemin sıkıntıları? Bu babamın iş sıkıntısı?

Arkadaşlarınız ne yapıyorsa onu yapın. Dışarı mı çıkılıyor! Siz de gidin, kafanız dağılır hem. Ertesi gün bir daha mı dışarı çıkılıyor, e program aksatılır mı ama, ayrık otu gibi durmayın! Hareket berekettir!

A a! O da kim! Güzel bir kadın ya da çok yakışıklı bir adam mı!? İşte aradığınız anlam onun gözlerinde öylece duruyor! Hayatınızın esbab-ı mucibesi! O efsunlu an geldi çattı! Çok şanslısınız! Şu andan itibaren başlayacak olan mucizevi değişimi iliklerinizde adeta hissediyorsunuz! Sanki her şey daha güzel gözüküyor gözünüze değil mi! E öyle gerçekten! Şimdi onun istediği adam/kadın olun! Oh! Sonunda bir amacınız varmış gibi hissediyorsunuz değil mi? Onun gözlerine her baktığınızda netleşen amacınız.

Sohbet etmeyin; kendinizle ilgili sorular sorulduğunda geçiştirin: iyi olduğunuzu söyleyin ve bir an önce konuyu değiştirin: ya karşınızdakinin sizin iyi olup olmadığınızla ilgilenmeyeceği kadar ilginç bir konu açın, ya da sohbeti onun üstüne çevirin!

Kitap okumayın! Maazallah yeni bir fikir, bir kıvılcım çakar aklınızda! Böyle şeyler istemiyoruz!

Size çok benzemeyen insanlarla bir arada bulunmayın! Çeşitliliğe gerek yok!

Hıh!

Yılmak yok! Yola devam!